Kajenský pepř | jemně pálivé

Kayenský pepř jsou mleté sušené papričky Cayenne. Označení pepř vzniklo v minulosti chybným překladem slova pepper, které znamená paprika nikoliv pepř. Vyzkoušejte kvalitní Kayenský pepř od specialistů na pálivé! Kayenský (kajenský) pepř dosahuje pálivosti až 45 000 SHU, která je pro běžného konzumanta poměrně vysoká. Proto doporučujeme při dávkování kayenského (kajenského) pepře postupovat obezřetně! Kayenský pepř by měl být vnímán jako základní koření ve Vaší kuchyni.

Můžeme doručit do:
25.4.2024
Možnosti doručení
Skladem
Kód: DS19184841
78 Kč
Kajenský pepř | jemně pálivé
Akce Tip Oblíbené

Kayenský pepř jsou mleté sušené papričky Cayenne. Označení pepř vzniklo v minulosti chybným překladem slova pepper, které znamená paprika nikoliv pepř. Vyzkoušejte kvalitní Kayenský pepř od specialistů na pálivé! Zajímají Vás pálivější koření? Mezi pálivější patří Habanero koření, Bhut Jolokia, Trinidad Scorpion Butch Taylor a Trinidad Scorpion Moruga.Ty si můžete vybrat v kategorii chilli koření. Kayenský (kajenský) pepř dosahuje pálivosti až 45 000 SHU, která je pro běžného konzumanta poměrně vysoká. Proto doporučujeme při dávkování kayenského (kajenského) pepře postupovat obezřetně! Kayenský pepř by měl být vnímán jako základní koření ve Vaší kuchyni. Vyzkoušejte kajenský pepř a zjistíte, že jím můžete nahradit běžnou pálivou papriku i mletý černý pepř.

Pálivá složka v kajenském pepři se nazývá kapsaicin (nesprávně kapsicin, capsaicin) je rostlinný alkaloid jehož chemický název je 8-methyl-N-vanillyl-6-nonenamid a vzorec pak C 18 H 27 NO 3.  Pro savce včetně člověka vyvolává pocit pálení při styku se zliznicí. a vyvolává pocit pálení v každé tkáni, se kterou přijde do styku. Kapsaicin a tedy i kayenský pepř má prokazatelné termogenní účinky, které jsou základem pro spalování tuku. Pro svou perfektní paprikovou chuť a decentní pálivost doporučujeme kajenský pepř používat místo obyčejné pálivé papriky.

 

Obsah balení: 50 g mletých kajenských papriček

Země původu: USA

Zpět do obchodu