Koření pěti vůní

Zdravotní benefity koření

Koření je základní ingrediencí v každé kuchyni, pomocí které naše pokrmy získávají chuť. Každý zná kmín, hřebíček, nové koření, skořici nebo třeba jen běžný pepř, málokdo však zná zdravotní benefity těchto druhů koření. V dnešním článku se podíváme blíže na pár druhů běžného koření, které Vás svými zdravotními výhodami možná mile překvapí a při dochucování svých pokrmů se budete těšit nejen z dobrého jídla, ale také z pozitivních účinků.

 

Kmín

Kmín je oblíbeným kořením, který se přidává na pečivo, do polévek, ale i například omáček. Lidé se většinou dělí na dvě skupiny, jedna skupina jsou milovníci kmínu, druhá skupina záměrně "loupe" kmín z pečiva a kmínu se raději vyhýbá. Kmín však nabízí mnoho zdravotních účinků, podporuje trávení a pomáhá při nadýmání. Také má pozitivní účinky na náš žaludek. Kmín je vhodné také zařadit při nachlazení a bolestech v krku, které tlumí.

 


Hřebíček

Hřebíček je znám zejména v zimních (předvánočních) měsících, má příjemné aroma, které dělá vánoční atmosféru. Hřebíček se přidává i mimo zimní měsíce do pokrmů, přidá jídlům autentickou chuť, kterou nijak nenahradíte. Hřebíček má antibakteriální účinky a posiluje imunitní systém. Pomáhá také při bolestech, proti paradentóze a proti žaludečním obtížím. Působí také protizánětlivě.
 

 

Skořice

 Skořice je přidávána především do sladkých pokrmů, kterým dodá skvělou chuť. Takový klasický jablečný štrůdl by bez skořice nebyl tak skvělý, ani zdravá ovesná kaše bez skořice není tolik oblíbená. Skořice má silné antioxidační účinky. Podporuje kardiovaskulární systém a má také pozitivní vliv na trávicí systém. Skořice také dle nejnovějších výzkumů reguluje cukr v těle a pomáhá také zlepšovat paměť.

 

Bobkový list

 
Bobkový list obsahuje mnoho účinných látek i z řady vitamínů a minerálů. Bobkový list se pyšní obsahem vitamínů B, C a A, ale také minerálů vápníku, selenu, zinku, mědi, železa, hořčíku nebo draslíku. Bobkový list podporuje trávicí systém, snižuje hladinu cukru v krvi a pomáhá proti artritidě.
 
 

Černý pepř

Černý pepř je jedním z nejpoužívanějších koření v každé kuchyni. Společně se solí tvoří nenahraditelné duo, které lidé přidávají téměř do každého slaného pokrmu. Černý pepř podporuje trávení, zabraňuje nadýmání a pomáhá také v boji proti kašli.
 
V dnešním článku jste se dozvěděli pozitivní účinky pěti základních koření na naše zdraví. Doporučuji používat a střídat různé druhy koření, aby Váš organismus vytěžil maximum pro své zdraví.

Zpět do obchodu