Guajillo celé sušené 30 g

Jedny z nejoblíbenějších mexických papriček by ve vaší chilli sbírce rozhodně neměly chybět. Celé sušené papričky Guajillo mají jemnou nasládlou chuť s ovocnými a kouřovými podtóny a příjemnou mírnou pálivost. Ve sladkých i slaných jídlech si je proto mohou bez obav vychutnat i úplní začátečníci.

Momentálně nedostupné
Kód: DS85428572
Značka: ChilliDoctor
59 Kč
Kategorie: Celé papričky
SHU jednotky: 5 000
Pálivost: 1/5
Země původu: Mexiko
Složení: Guajillo chilli papričky 100 %

Guajillo celé sušené 30 g

Ochutnejte jednu z nejoblíbenější mexických papriček

Hledáte papričky tak akorát pálivé na to, abyste si vychutnali jemnou pikantnost chilli v jídle, ale žádné vypalováky, které přebijí chuť ostatních surovin? Pak určitě hledáte Guajillo! V Mexiku jsou druhými nejoblíbenějšími (hned po chilli Ancho) a bývají součástí mnoha běžných a tradičních jídel. Pálivost se pohybuje v rozmezí od 2 5005 000 SHU.

 Guajillo papričky (Capsicum annuum) jsou sušenou verzí odrůdy Mirasol. Název Guajillo, který se v originále vyslovuje jako "wha-hee-oh", získaly podle chrastivého zvuku, který po zatřesení vydávají semena v uschlých luscích. Většinou jsou k dostání v podobě celých plodů. Kvalitní sušené lusky poznáte podle lesklé a hladké slupky.

 Tyto mírně pálivé papričky jsou charakteristické svou tmavě načervenalou barvou a jemnou nasládlou chutí s ovocným a kouřovým podtónem. Chystáte se pohostit svou báječnou mexickou kuchyní rodinu nebo návštěvu? Vsaďte na papričky Guajillo. Výsledné jídlo překvapí typickou chutí prosluněného Mexika a díky příjemné pálivosti žádného hosta nezaskočí. 

Papričky směřující ke slunci již od dob Aztéků

Papričky Mirasol, které jsou po usušení známé jako Guajillo, rostou v suchém podnebí a nejlepší chuti dosahují ty, které se pěstují v severním regionu centrálního Mexika. Rostliny produkují 10 až 15 cm dlouhé papriky, které rostou směrem vzhůru. Získaly tak označení "mířící ke slunci". V průběhu zrání přechází ze zelené barvy v červenou.

Odrůdy Mirasol byly, stejně jako další známé druhy chilli (např. Jalapeño nebo Chilaca),pěstovány na území dnešního Mexika již v dobách Aztéků. Ti chilli papričkám připisovali velký význam a jejich trhy byly zaplavené rozmanitým množstvím druhů. Oblíbenost si na tomto území zachovala tato na vitamíny a minerální látky bohatá plodina dodnes.

Guajillo papričky v kuchyni

Skvěle se hodí do hlavních jídel i předkrmů nebo omáček. Ideální jsou potom na kuřecí maso nebo ryby. V Mexiku touto oblíbenou papričkou dochucují masové pokrmy, salsy, enchiladas, marinády, omáčky, polévky nebo tamales. 

Inspirujte se některými z našich dalších tipů, jak s papričkami Guajillo vařit. Získáte tak z jejich chuti jen to nejlepší.

Před samotnou přípravou jídla doporučujeme papričky krátce osmahnout na suché, středně rozpálené pánvi. Postačí 20 až 30 sekund z každé strany. Rozvine se tak jejich sladká chuť a typická pálivost. Často se také přidávají do oleje nebo tuku, na kterém pak připravujete další ingredience. 

Pokud patříte k chilli nadšencům, kteří v kuchyni rádi experimentují, budete Guajillo milovat. Jejich unikátní a jemná chuť skvěle zvýrazní sladké omáčky nebo ovoce a jsou výborné i v kombinaci s čokoládou. Rozemletými na prášek jimi můžete posypat dezerty, které se rázem stanou neodolatelnými.

Z Guajillo papriček vyrobíte také pikantní kořeněné pesto, které se vám bude hodit jako základ pro různá jídla. Stačí sušené papričky podélně rozříznout, vysemenit, lusky namočit asi na 15-20 minut a poté rozmačkat do konzistence pasty. Přidejte česnek, mexické oregano, pepř, kmín (nebo jiné kořením dle vaší chuti) a olivový olej. Směs povařte, dokud nevznikne hustá červená omáčka.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 Specialista na prodej chilli papriček z celého světa.