Prik Chee Fah chilli celé sušené 30 g

Pric Chee Fah pochází z Thajska, kde patří k jednomu z nejsladších a nejběžnějších druhů chilli. Celé sušené papričky Pric Chee Fah vyniknou především v pokrmech thajské kuchyně (doporučujeme například na přípravu thajských omáček),ale i všude tam, kde chcete jídlo okořenit sladkým a středně pálivým chilli, které ve větších dávkách rozhodně pocítíte.

Momentálně nedostupné
Kód: DS90388263
Značka: ChilliDoctor
49 Kč
Kategorie: Celé papričky
SHU jednotky: 20 000
Pálivost: 2/5
Země původu: Thajsko
Složení: Prik Chee Fah chilli papričky 100 %

Prik Chee Fah chilli celé sušené 30 g

Thajské papričky směřující k nebi

Zatímco obecně je většina chilli pojmenovávána podle místa původu, v Thajsku na to jdou více prakticky. Papričky zde získávají názvy převážně podle svých charakteristických znaků. “Prik chee fah” znamená thajsky “směřující k nebi”. Přesně tímto směrem se totiž tyto tenké papričky dlouhé 6-12 cm tyčí nad listy nižších keříků, na kterých rostou. Čerstvé plody mají zelenou a červenou barvu a najdete je na každém thajském tržišti. 

K sušení se potom používají především ty červené, protože zelené jsou náročnější na přísun vzduchu a světla. Vysušené mají tmavě červenou až hnědou barvu.

Pravidelně se pěstují na typických thajských terasách po stranách vrcholů a kopců nebo na rýžových polích na konci rýžové sezóny. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 Specialista na prodej chilli papriček z celého světa.