Sušené chilli

Zpracování chilli papriček sušením a následným drcením na jemný prášek, který lze snadno přidat do jakéhokoliv pokrmu, patří k nejstarším a nejtradičnějším způsobům jejich konzervace. I my vám nabízíme prášek ze sušených pálivých paprik. Mezi jeho přednosti patří zejména možnost dlouhodobého skladování bez rizika degradace jeho vlastností. Díky práškové konzistenci lze také při vaření přesně odměřit požadované množství prášku a zbytečně tak pokrm nepřepálit. Chilli v sušené podobě je zkrátka praktické a snadno použitelné.

Proto jsme pro vás připravili několik variant sušeného chilli, které si můžete dopřát v testovacích 10 g baleních či větších 30 g sáčcích. Vybírat můžete jak ze sušeného chilli v prášku připraveného z jediné odrůdy pálivé papričky, tak z pečlivě sestavených pálivých směsí pečlivě sestavených na míru konkrétní světové kuchyně. Ti největší dobrodruzi si tak mohou dopřát například čistě jednopruhové prášky z nejpálivější chilli papričky na světě Carolina Reaper, či jejího na paty jí šlapajícího konkurenta Trinidad Scorpion Moruga.

Necítíte-li se na tyto přebornice mezi chilli papričkami, můžete pro začátek vyzkoušet něco méně pálivého, například prášek z chuťově výjimečných chilli papriček Ancho chilli, které jsou pověstné svojí nižší úrovní pálivosti a jemně nasládlou chutí a vůní s ovocným dozvukem. Zkušené kuchařky a kuchaři, kteří rádi chuťově cestují po jihovýchodní Asii, ocení pálivou směs S17 Teja připravenou ze skupiny kultivarů chilli papriček Guntur chilli, která skvěle doplní pokrmy indické, thajské, ale i čínské kuchyně. Velice oblíbené jsou u zákazníků také peruánské papričky Aji Amarillo, které vynikají střední pálivostí a výjimečnou ovocnou chutí a vůní. Chuť Jižní Ameriky se díky tomu rozvine i na vašem talíři. Ať již si vyberete naše extrémní favority anebo jemnější druhy chilli papriček, můžeme vám zaručit, že od nás vždy dostanete to nejlepší, co je schopen vám současný trh nabídnout.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení